Ny Tekniks redaktion

Har du problem med ditt Premiumkonto? Kontakta vår kundtjänst på webben www.nyteknik.prenservice.se eller på telefon 0770-457118.

---

Per Danielson, chefredaktör och ansvarig utgivare
E-post: per.danielson@nyteknik.se
Twitter: @perdanielson

Anna Orring, nyhetschef
E-post: anna.orring@nyteknik.se
Telefon: 08-796 64 46
Twitter: @annaorring

Cecilia Laurén, debattredaktör
E-post: cecilia.lauren@nyteknik.se
Telefon: 08-796 66 15

Niklas Dahlin, redaktör Teknikhistoria
E-post: niklas.dahlin@nyteknik.se
Telefon: 08-796 65 65

Angelica Söderberg, webbredaktör
E-post: angelica.soderberg@nyteknik.se
Telefon: 070-166 96 62
Twitter: @AngieSoderberg

Christoffer Bertzell, webbredaktör
E-post: christoffer.bertzell@nyteknik.se
Telefon: 070-493 93 06
Twitter: @ChrizVain

Ola Forssblad, art director
E-post: ola.forssblad@nyteknik.se
Telefon: 072-151 16 07

Sanna Percivall, bildredaktör
E-post: sanna.percivall@nyteknik.se
Telefon: 070-160 46 95

Linda Nohrstedt, reporter
E-post: linda.nohrstedt@nyteknik.se
Telefon: 08-796 64 17
Twitter: @LindaNohrstedt1

Peter Ottsjö, reporter
E-post: peter.ottsjo@nyteknik.se
Telefon: 08-796 64 52
Twitter: @peterottsjo

Ania Obminska, reporter
E-post: ania.obminska@nyteknik.se
Twitter: @aniaobminska
Telefon: 072-973 24 80

Kalle Wiklund, reporter (föräldraledig)
E-post: kalle.wiklund@nyteknik.se
Telefon: 08-796 66 10
Twitter: @kjwik

Johan Kristensson, reporter (Malmö)
E-post: johan.kristensson@nyteknik.se
Telefon: 08-796 66 53
Twitter: @johankr

Simon Campanello, reporter (Göteborg)
E-post: simon.campanello@nyteknik.se
Telefon: 076-855 27 89
Twitter: @SimonCampanello

Ellinor Molin, reporter
E-post: ellinor.molin@nyteknik.se
Telefon: 076-896 45 91

Jörgen Appelgren, fotograf
E-post: jorgen.appelgren@affarsvarlden.se
Telefon: 08-796 65 42

Jonas Askergren, tecknare
E-post: jonas.askergren@nyteknik.se
Telefon: 08 -796 66 23


Externa medarbetare:
Göran Grimvall, professor på KTH
grimvall@kth.se

Kaianders Sempler, reporter
kaianders.sempler@nyteknik.se

Adress: Fleminggatan 7, 106 12 Stockholm
E-post: redaktionen@nyteknik.se, Telefon: 08-796 66 00
Twitter: @nyteknik
Facebook: facebook.com/nyteknik
LinkedIn: www.linkedin.com/company/ny-teknik