Ny Tekniks redaktion

Har du problem med ditt premiumkonto? Kontakta vår kundtjänst via mejl kundservice-nyteknik@citysalj.se eller ring 010-18 22 299.

Kontakt med redaktionen och nyhetstips:

E-post: redaktionen@nyteknik.se

Telefon: 08-796 66 50

Via formulär eller andra kanaler: nyteknik.se/info-om/tipsa/

Kontakt med debatt:

E-post: debatt@nyteknik.se

Kontakt med kundtjänst (prenumerationer):

Telefon: 010-18 22 299

E-post: kundservice-nyteknik@citysalj.se

---

Per Danielson, chefredaktör och ansvarig utgivare
E-post: per.danielson@nyteknik.se
Twitter: @perdanielson

Anna Orring, nyhetschef
E-post: anna.orring@nyteknik.se
Telefon/Signal: 0734-33 58 87
Twitter: @annaorring

Angelica Söderberg, redaktör Teknikhistoria
E-post: angelica.soderberg@nyteknik.se
Telefon: 08-796 66 50
Twitter: @AngieSoderberg

Jonas Askergren, tecknare
E-post: jonas.askergren@nyteknik.se
Telefon: 08 -796 66 23

Simon Campanello, reporter (Göteborg)
E-post: simon.campanello@nyteknik.se
Telefon/Signal: 076-855 27 89
Twitter: @SimonCampanello

Johan Kristensson, reporter (Malmö)
E-post: johan.kristensson@nyteknik.se
Telefon: 08-796 66 53
Twitter: @johankr

Viktor Krylmark, webbredaktör
E-post: viktor.krylmark@nyteknik.se
Telefon: 08-796 66 50

Linda Nohrstedt, reporter
E-post: linda.nohrstedt@nyteknik.se
Telefon: 08-796 64 17
Twitter: @LindaNohrstedt1

Ania Obminska, reporter
E-post: ania.obminska@nyteknik.se
Telefon/Signal: 072-973 24 80
Twitter: @aniaobminska

Peter Ottsjö, reporter (tjänstledig)
E-post: peter.ottsjo@nyteknik.se
Telefon: 08-796 64 52
Twitter: @peterottsjo

Kalle Wiklund, reporter
E-post: kalle.wiklund@nyteknik.se
Telefon/Signal: 072-151 16 52
Twitter: @kjwik


Externa medarbetare:
Göran Grimvall, professor på KTH
grimvall@kth.se

Adress: Birkagatan 16 C, 106 12 Stockholm
E-post: redaktionen@nyteknik.se, Telefon: 08-796 66 50
Twitter: @nyteknik
Facebook: facebook.com/nyteknik
LinkedIn: www.linkedin.com/company/ny-teknik