Ny Tekniks redaktion

Har du problem med ditt Premiumkonto? Kontakta vår kundtjänst på webben http://nyteknik.prenservice.se/Kundtjanst eller på telefon 08-52218318.

Kontakt och nyhetstips:

E-post: redaktionen@nyteknik.se
Telefon: 08-52218318

---

Per Danielson, chefredaktör och ansvarig utgivare
E-post: per.danielson@nyteknik.se
Twitter: @perdanielson

Anna Orring, nyhetschef
E-post: anna.orring@nyteknik.se
Telefon: 08-796 64 46
Twitter: @annaorring

Cecilia Laurén, debattredaktör
E-post: cecilia.lauren@nyteknik.se
Telefon: 08-796 66 15

Anton Dilber, redaktör Teknikhistoria
E-post: anton.dilber@nyteknik.se

Angelica Söderberg, webbredaktör (tjänstledig)

Viktor Krylmark, webbredaktör
E-post: viktor.krylmark@nyteknik.se
Telefon: 08-796 66 00

Ellinor Molin, webbredaktör
E-post: ellinor.molin@nyteknik.se

Linda Nohrstedt, reporter
E-post: linda.nohrstedt@nyteknik.se
Telefon: 08-796 64 17
Twitter: @LindaNohrstedt1

Peter Ottsjö, reporter
E-post: peter.ottsjo@nyteknik.se
Telefon: 08-796 64 52
Twitter: @peterottsjo

Ania Obminska, reporter
E-post: ania.obminska@nyteknik.se
Twitter: @aniaobminska
Telefon: 072-973 24 80

Kalle Wiklund, reporter
E-post: kalle.wiklund@nyteknik.se
Telefon: 08-796 66 10
Twitter: @kjwik

Johan Kristensson, reporter (Malmö)
E-post: johan.kristensson@nyteknik.se
Telefon: 08-796 66 53
Twitter: @johankr

Simon Campanello, reporter (Göteborg)
E-post: simon.campanello@nyteknik.se
Telefon: 076-855 27 89
Twitter: @SimonCampanello

Jonas Askergren, tecknare
E-post: jonas.askergren@nyteknik.se
Telefon: 08 -796 66 23


Externa medarbetare:
Göran Grimvall, professor på KTH
grimvall@kth.se

Adress: Fleminggatan 7, 106 12 Stockholm
E-post: redaktionen@nyteknik.se, Telefon: 08-7966600
Twitter: @nyteknik
Facebook: facebook.com/nyteknik
LinkedIn: www.linkedin.com/company/ny-teknik