Enligt rykten planerar Apple att släppa tre olika telefoner i Iphone X-varianter under 2018 och enligt en kinesisk nyhetskälla kommer det att ske någon gång i juli, uppger Techeblog.
Tillverkaren Olixar som gör tillbehör för smarta telefoner delade nyligen med sig av vad som ska vara grunderna för nästa Iphone SE. Enligt de uppgifterna ska telefonen påminna om X-modellen med slimmade skärmramar och en cut-out för kameran på övre delen av skärmen.
Nu har en animatör skapat en video som leker med konceptet om hur Iphone SE2 kan se ut i en X-design. Även om videon i sig är helt spekulativ och inte officiell på något vis så baseras innehållet på de läckor och rykten som omger Apples kommande telefon.
Kommentarer
Välkommen att säga din mening på Ny Teknik.
Principen för våra regler är enkel: visa respekt för de personer vi skriver om och andra läsare som kommenterar artiklarna. Alla kommentarer modereras efter publiceringen av Ny Teknik eller av oss anlitad personal.