Ny Tekniks redaktion

Kalle Anrell, t f chefredaktör och ansvarig utgivare
E-post: kalle.anrell@nyteknik.se
Telefon: 08-796 65 39
Twitter: @nyt_anrell

Fredrik Karlsson, redaktör Automation
E-post: fredrik.karlsson@nyteknik.se
Telefon: 08-796 65 43
Twitter: @Fredrik_K_72

Cecilia Laurén, debattredaktör
E-post: cecilia.lauren@nyteknik.se
Telefon: 08-796 66 15

Niklas Dahlin, redaktör Teknikhistoria
E-post: niklas.dahlin@nyteknik.se
Telefon: 08-796 65 65

Angelica Söderberg, webbredaktör
E-post: angelica.soderberg@nyteknik.se
Telefon: 08-796 64 56
Twitter: @AngieSoderberg

Ada Fredelius, webbredaktör
E-post: ada.fredelius@nyteknik.se
Telefon: 076-527 54 41
Twitter: @af_redelius

Ola Forssblad, art director
E-post: ola.forssblad@nyteknik.se
Telefon: 072-151 16 07

Sanna Percivall, bildredaktör
E-post: sanna.percivall@nyteknik.se
Telefon: 070-160 46 95

Linda Nohrstedt, reporter
E-post: linda.nohrstedt@nyteknik.se
Telefon: 08-796 64 17
Twitter: @LindaNohrstedt1

Peter Ottsjö, reporter
E-post: peter.ottsjo@nyteknik.se
Telefon: 08-796 64 52
Twitter: @peterottsjo

Kalle Wiklund, reporter
E-post: kalle.wiklund@nyteknik.se
Telefon: 08-796 66 10
Twitter: @kjwik

Anna Orring, reporter
E-post: anna.orring@nyteknik.se
Telefon: 08-796 64 46
Twitter: @annaorring

Jörgen Appelgren, fotograf
E-post: jorgen.appelgren@affarsvarlden.se
Telefon: 08-796 65 42

Jonas Askergren, tecknare
E-post: jonas.askergren@nyteknik.se
Telefon: 08 -796 66 23


Externa medarbetare:
Göran Grimvall, professor på KTH
grimvall@kth.se

Kaianders Sempler, reporter
kaianders.sempler@nyteknik.se

Adress: Fleminggatan 7, 106 12 Stockholm
E-post: redaktionen@nyteknik.se, Telefon: 08-796 65 00
Twitter: @nyteknik
Facebook: facebook.com/nyteknik
LinkedIn: www.linkedin.com/company/ny-teknik